یه نقد کوچول موچولو

جمعه 7 مرداد‌ماه سال 1384 ساعت 01:59 ق.ظ

خیلی وقت بود که مردد بودم این مطلب رو اینجا بنویسم یا نه. که بالاخره رفتارهای اینترنتی بعضی از دوستان مذهبی مجبورم کرد که مطالب زیر رو بر خلاف میل باطنیم بنویسم.

 حتما حالا باخودتون می گین:بسه دیگه اینقدر مقدمه نچین حرفتو بزن. باشه،بریم سر اصل مطلب.

خب بالاخره ما اسم خودمون رو گذاشتیم وبلاگ نویسهای مسلمان ،حزب الله اینترنت و... .پس باید به این نکته توجه داشته باشیم که رفتارهامون در اینترنت نمونه ی کامل یک بچه مسلمون باشه.

حالا چی شده که این حرفا رو میزنم؟ الان حدود 18 ماهه که این وبلاگ رو دارم توی این مدت به تعداد زیادی از وبلاگهای مذهبی سر زدم و متوجه یک رفتار اینترنتی ناخوشایند(یا همون نقیصه ی اخلاقی) در بین متدینین اینترنت شدم.

کافیه به چند وبلاگ مذهبی سر بزنید،متوجه خواهید شد که میانگین تعداد کامنتهای وبلاگهایی که نویسنده شون یک خانمه به طور محسوسی از بقیه وبلاگها بیشتره وجالب اینکه بخش اعظم این کامنتها متعلق به آقایونه.و خیلیهاشون هم التماس دعا دارن و جالبتر (یا زشت تر)از اون بعضی الفاظیه که این دوستان استفاده میکنن. مثلا :

یک آقا در وبلاگ یک خانم :مریم جون اگه...

یک خانم در وبلاگ یک آقا:داداشی دستت درد نکنه از اینکه ...

خب برادر یا خواهر خیلی محترم این چه طرز صحبت کردن با یک نا محرمه. اینا رو گفتم شاید به خیلیا بر بخوره اما عیب نداره اگه نقد کردن از خودمون شروع کنیم خیلی بهتره.

 

****************************

از فردا یه وقت نگین حامد کاربیست گفته باید یه سرویس وبلاگ بزنیم با اسم Boysblog  برای آقایون یه Girlsblog هم برای خانما.

یا اینکه بگین حامد گفته پیام گذاشتن آقایون در وبلاگ خانمها حرومه.نه دوست من پیام بذار فقط خط قرمز ها رو رعایت کن.

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo