تجدید چاپ!

یکشنبه 4 بهمن‌ماه سال 1388 ساعت 01:02 ق.ظ
توضیح:این پرت و پلاها را چند روز پیش برای وبلاگ کلیپ مبارز نوشتم که در اینجا منتشر شد.
* طبق آماری که سایت وبگذر ارائه می‌دهد. روزانه بیش از 3500  نفر از کلیپ مبارز  دیدن می‌کنند. و  در حدود 10000 صفحه از سایت لود می‌شود.
* امروز همه‌مان فریاد می زنیم که جنگ، جنگ نرم است.
* هر سربازی قبل از اینکه وارد میدان جنگ شود باید پشت جبهه در یک دوره آموزشی شرکت کند تا راه و رسم استفاده از سلاح را بیاموزد.
* شاید مشکل خیلی از ما بچه مذهبی‌ها این باشد که علی‌رغم داشتن آرمان و هدف، به علت نداشتن مهارت در اجرای آرمان از پیاده کردن اهدافمان در جامعه باز می‌مانیم. البته با خواندن کلمه مهارت شاید معانی مختلفی به ذهن شما خطور کند. اما من در اینجا صرفا منظورم مهارت در استفاده از نرم‌افزارهای کاپپیوتری است. بندهای بعدی مطلب را دنبال کنید داریم یواش یواش به جاهای خوبی می‌رسیم!
* حدود یکسال است که جناب مبارز یک تنه دارد این وبلاگ را می‌چرخاند و امروز بعد از کلی تلاش مخلصانه‌ی ایشان و تعدادی انگشت‌شمار از دوستانشان این وبلاگ (علی رغم برخی انتقاداتی که به عملکردش دارم) از خیلی از سایتهایی که به اسم فرهنگ و دین میلیون‌ها تومان از بودجه بیت المال را حیف و میل می‌کنند هم تاثیرگذارتر است و هم پر مخاطب‌تر.
* خیلی از ما عادت کرده‌ایم که فقط مصرف کننده باشیم. در کنار گود بنشینیم و بگوییم لنگش کن.(سند این حرفم پیامهای بعضی از دوستان در بخش نظرات وبلاگ است.) عادت کرده‌ایم به اینترنت وصل شویم آدرس سایت کلیپ مبارز را تایپ کنیم و با چند کلیک خیلی راحت کلیپ‌های دلخواهمان را دانلود کنیم.
* بر می‌گردیم به بحث مهارت. برادر من! ایضا خواهر من! باور کن یادگیری یک نرم‌افزار ویرایش صدا و یا فیلم، در حد اینکه بتوانی یک قسمت جالب از یک فیلم یا صدا را برش بزنی حداکثر نصف روز از شما وقت خواهد گرفت.
* حتما می پرسید چطور یادبگیریم؟! جواب دم دستیش می‌شود "همین گوگل!" کافی است روی اینترنت جستجو کنید صدها سایت در این زمینه پیدا می‌کنید با هزاران صفحه مطلب آموزشی. راه دیگرش استفاده از دوستانی است که با این نرم افزارها آشنا هستند. راه سومی که به نظرم می‌رسد استفاده از کتاب است یا نرم‌افزارهای آموزشی.
* خب الان می‌پرسید خب که چی؟
* نگاه کن دوست عزیز هر کدام از ما در آرشیو شخصیمان کلی فیلم و سخنرانی (از حاج آقای پناهیان و فاطمی‌نیا و رحیم پور ازغدی و دکتر عباسی و بگیر تا حاجی انصاریان و از همه مهمتر حضرت امام و مقام معظم رهبری) و مستند و ... داریم که شاید بعضی‌هاشان هم خیلی کمیاب باشند. خب اگر کار با این نرم افزارها را یاد بگیرید راحت یک قسمت جالب از همین فایلها را برش می‌زنید و برای کلیپ مبارز می‌فرستید. تا هزاران نفر از آن استفاده کنند.
* اول عرایضم گفتم که روزانه 3500 نفر به کلیپ مبارز سر می‌زنند. حالا اگر فقط یک درصد آنها؛ دقت کنید! فقط یک درصد آنها _ که می‌شود 35 نفر _ آنهم فقط هفته‌ای یک کلیپ به این روش تولید کنند ما هفته‌ای 35 کلیپ خواهیم داشت و روزی 5 کلیپ! خیلی عالیست؟ پس تنبلی را کنار بگذارید. یا علی بگویید و شروع کنید.
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo