X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

پر فروشترینها کتاب آسمان در نیمه اول سال 91

سه‌شنبه 21 شهریور‌ماه سال 1391 ساعت 05:59 ب.ظ
قرار بود هر ماه عناوین پرفروش فروشگاه را اینجا ببینید. تنبلی ما را به جایی رساند که حالا باید پرفروش ترینهای نیمه اول سال را یکجا معرفی کنم. فعلا همین را داشته باشید که از همچو منی غنیمت است.

 

 مفاتیح الحیات/آیت جوادی آملی(حفظه الله)


بدون شک و با فاصله ی بسیار زیاد از بقیه کتابها مفاتیح الحیات در صدر پرفروش های کتاب آسمان نشسته است یا بهتر بگویم ایستاده است. در کل موضوع مفاتیح الحیات را می توان سبک زندگی دانست از آداب خوردن و آشامیدن تا نحوه ی تعامل با خویشاوندان، بیگانگان و حکومت بگیر تا رابطه انسان و محیط زیست و ... در این کتاب آمده است. جالب اینجا که هنوز خیلی از مردم فکر می کنند که این کتاب هم مجموعه ای از ادعیه است و چیزی است در مایه های مفاتیح الجنان مرحوم محدث قمی(علیه الرحمه).


بخشی از متن کتاب:

ابن عباس می گوید: با امام حسن بن علی(ع) در مسجد الحرام بودم و او در حالی که معتکف بود و طواف کعبه می کرد، مردی از شیعیان به او گفت: ای پسر پیامبر! به فلانی بدهکارم، آیا قرض مرا می پردازی؟ آن امام فرمود: به خدای این کعبه سوگند، امروز چیزی نزدم نیست. آن مرد گفت: اگر صلاح می دانی از او برای من مهلت بگیر زیرا او مرا به زندان تهدید کرده است. ابن عباس می گوید: امام حسن(ع) طواف خود را رها کرد و با آن مرد برای تامین نیازش حرکت کرد. گفتم ای پسر رسول خدا! مگر در حال اعتکاف نیستی؟ فرمود: چرا، ولی من از پدرم شنیدم که به نقل از رسول خدا می فرمود: هر کس نیاز برادر مومن خود را برآورد، همانند کسی است که نه هزار سال با روزه داری روزها و نماز شب هایش خدا را عبادت کرده است.

کتاب شریف مفاتیح الحیات صفحه 279

 

پرواز تا بی نهایت/علی اکبری


هر چقدر این کتاب ظاهرش خراب است و ول معطل! محتوایش خواندنی است و خوردنی! توی فروشگاه خیلی وقتها که این کتاب را به مشتری ها معرفی می کنم می گویند: ای بابا! این که سریالشو تلویزیون نشون داده یک کتاب دیگه معرفی کنید) من هم در جواب می گویم: این کتاب رو بخونید تا بفهمید چقدر سریالش کار ضعیفی بوده) و اینگونه مشتری اغفال می شود و ...

در مورد یکی دیگر از شهدای خلبان قبلا چیزکی نوشته ام اینجا

 

خاطرات سیاسی بهلول/ محمدتقی بهلول

خاطرات خود نوشته علامه محمدتقی بهلول است. صداقت و سادگی در سطر سطر خاطراتش موج می زند. بهلول در این کتاب به شرح وقایع قیام مسجد گوهرشاد و زندگی پرماجرایش در افغانستان می پردازد.

 

 طریق وصل/علی اکبری


گزیده هایی کوتاه از بیانات اخلاقی آیت الله مجتهدی تهرانی (رحمت الله علیه) است.


بخشی از متن کتاب:

مواظب باشید عاق والدین نشوید و پدر و مادر نفرینتان نکنند و بگویند:"خدایا من از این فرزندم نمی گذرم" یک وقت خیره خیره به پدر و مادرتان نگاه نکنید. حالا پدرتان سر شما داد زده است، نباید کاری کنی.

پدر حاج شیخ عباس قمی مفاتیح الجنان، پای منبر حاج شیخ غلامرضا نشسته بود. حاج شیخ غلامرضا داشت از روی کتابی که حاج شیخ عباس قمی نوشته بود، مسأله می گفت. پدر حاج شیخ عباس نمی دانست که این کتاب را پسرش نوشته و حاج شیخ عباس هم چیزی به او نگفته بود.

حاج شیخ عباس آمد در گوش پدرش چیزی بگوید، ناگهان پدرش جلوی مردم سر او داد زد که "بیا و بنشین ببین حاج شیخ غلامرضا چه می گوید؟ بیا و بنشین و بفهم!" حاج شیخ عباس قمی به پدرش گفت:"پدر جان! دعا کن بفهمم" نگفت این کتاب را من خودم نوشتم، نرفت به مادرش بگوید پدرم جلوی جمع آبروی مرا ریخت، خیره خیره به پدرش نگاه نکرد، فقط آهسته گفت: "پدر جان! دعا کن بفهمم"

 

 

دغدغه های فرهنگی/موسسه جهادی


شاکله ی اصلی کتاب را یکی از سخنرانی های مقام معظم رهبری (بفرست اون صلوات بلنده رو) در سال 1383 در جمع تعدادی از مسئولین فرهنگی تشکیل می دهد. بچه های موسسه جهادی با ابتکاری قابل توجه و صد البته پر زحمت از بین بیانات رهبری شرحی مزجی برای  این سخنرانی جمع و جور کرده اند که کتاب را فوق العاده خواندی و پر مغز می کند. دو سه لینک زیر را هم در رابطه با این کتاب بخوانید برای خودتان خوب است!

پیش گفتار کتاب

این دغدغه ها خواندن دارد


فهرست کتاب:

 این کتاب نه فصل دارد که به موضوعات مختلفی از دیدگاه مقام معظم رهبری در آن موضوعات پرداخته است:

فصل اول: طرح دغدغه

فصل دوم: منشأ انقلاب اسلامی

فصل سوم: فرهنگ و هنر ایران و انقلاب

فصل چهارم: جریان روشنفکر بیمار

فصل پنجم: جریان روشنفکری و انقلاب

فصل ششم: تهدیدات درونی

فصل هفتم: تهدیدات و تهاجمات بیرونی

 فصل هشتم: توقع از جبهه فرهنگی

 فصل نهم: استنتاج


پنجاه سال عبادت/گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

 

مجموعه ایست از وصیت نامه ها و دست نوشته های ادبی شهدا. عنوان کتاب برگرفته از یکی از فرمایشات امام خمینی (ره) است: این وصیت نامه هایی که این عزیزان می نویسند را مطالعه کنید، پنجاه سال عبادت کردید. خدا قبول کند، یک روز هم یکی از این وصیت نامه ها را بگیرید مطالعه کنید و تفکر کنید. از این ها قدری تعلیم و تعلم پیدا کنید.

 

سید عزیز/حمید داوود آبادی

این کتاب حاصل ساعت ها گفت وگوی اختصاصی "حمید داودآبادی" با دبیرکل حزب الله لبنان است که در آن سیدحسن نصرالله، زوایای ناگفته‌ی زندگی خود را بازگو کرده است.
بسیاری از خاطرات و گفته‌های منتشر شده در این کتاب، برای اولین بار است که ذکر می شوند.

"سید عزیز" نام این کتاب، از تقریظ مقام معظم رهبری بر نسخه‌ی قبل از چاپ آن گرفته شده است که ایشان نوشته‌اند:
"هر چیزی که مایه‌ی شناخت و تکریم بیشتر آن سید عزیز شود، خوب و برای من مطلوب است."

بخشی از متن کتاب:

جنازه سیدهادی دست دشمن بود و می خواست آن را تبادل کند. ما حاضر به تبادل پیکر سیدهادی با دشمن نشدیم. در تبادل با رژیم صهیونیستی، در تبادل با رژیم صهیونیستی، اسرا در اولویت بودند. بدن شهید، بالاخره یک روز باز می گردد، ولی اصل بر این است که اسرا زودتر باز گردند. الحمدلله، ما به دلیل این که صبر کردیم، ولی اصل بر این است که اسرا زودتر بازگردند. الحمدلله، ما به دلیل این که صبر کردیم، توانستیم در کمتر از یک سال هم پیکر سیهادی و هم پیکر سیدهادی و هم بقیه شهدا، و هم تعداد خوبی از اسرا را در این تبادل آزاد کنیم و باز گردانیم.


پی نوشت مهم: آمار خریدهای دولتی و خاص را حذف کردم و پرفروشها را فقط براساس تک فروشی و خریدهای مردمی انتخاب کردم.


پی نوشت غیر مهم: مطلب بعدی اگر خدا بخواهد و نیز اگر خودم بخواهم یکی از خاطرات دوران سربازی خواهد بود.

به قول مجری های تلویزیون:"با ما همراه باشید!"

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo